Спецпроект

Першу версію Photoshop відправили в музей

Музей комп'ютерної історії в американському місті Маунтін-В'ю розмістив у себе на сайті вихідний код першої версії (1.0.1) графічного редактора Photoshop.

Про це пишуть "Подробности".

Дозвіл на публікацію коду Photoshop дала компанія Adobe Systems. Код може завантажити будь-який відвідувач сайту. Обумовлюється, що код можна використовувати лише в некомерційних цілях.

Виходники являють собою архів, що містить 179 файлів або 128 000 рядків коду. Дві третини коду написано на мові Паскаль.

Перша версія Photoshop вийшла в 1990 році і призначалася тільки для "макінтошів". Користувачі Windows отримали можливість працювати з редактором починаючи з версії 2.5, що з'явилася в листопаді 1992 року.

Творцем Photoshop вважається Томас Нолл. У 1987 році, будучи аспірантом університету Мічігану, він написав на комп'ютері Macintosh Plus з монохромним дисплеєм програму для показу зображень і назвав її Display.

Перетворити програму з переглядача в повноцінний графічний редактор Нолла умовив його брат Джон, який займався створенням спецефектів для кіно. Робота була завершена в 1988 році.

Display, ставши редактором, був спочатку перейменований в ImagePro, а потім в Photoshop. Ліцензію на поширення програми у 1988 році купила компанія Adobe, куди Томас Нолл перейшов на роботу.

 

Теми

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.