У Львові відбудеться перший чемпіонат з середньовічного бою

23 лютого у Львові в Палаці спорту "Україна" відбудеться чемпіонат України з історичного середньовічного Бою.

Близько сотні найкращих бійців зі Львова, Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси, Сум, Кіровограду, Хмельницького та Кам’янця-Подільського боротимуться за звання чемпіона у групових боях та поєдинках, повідомляє Zaxid.net із посиланням на прес-службу Львівської міськради.

Історичні середньовічні бої (ІСБ) – це повноконтактні бої з використанням історичної зброї, одягу та обладунків, які вирізняються автентичністю, естетикою та високим рівнем виконання. Заліки, традиційно, приймають у кількох номінаціях: поєдинки "1 на 1", групові бої "5 на 5" та "21 на 21".

Захід проведуть задля ознайомлення та популяризації ІСБ як молодого, перспективного і видовищного виду спорту, який щораз більше привертає до себе увагу у всьому світі.

Про це свідчить створення нової міжнародної організації Historical Medieval Battle International Association (яка зареєстрована у Швейцарії та співпрацює з МОК, ФІФА та УЄФА, а також щорічне збільшення країн-учасниць фестивалю "Битва Націй".

Змагання зможуть відвідати всі охочі.

Дивіться також:

Репортаж із фестивалю "Битва Націй". ФОТО

Історичні реконструктори оголосили війну міліції: "Садіть нас усіх!"

Як лицарі штурмували фортеці у Середньовіччя. ФОТО

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.