Спецпроект

Московський політехнічний музей закривається на п'ять років

Москвичі і туристи більше не побачать Політехнічний музей таким, яким він був до цього - в середу один з найстаріших науково-технічних музеїв світу, заснований у 1872 році, зачинився на реконструкцію. На цілих 5 років.

Про це пише metronews.ru.

Основні фонди музею будуть розподілені по інших майданчиках. Головне сховище експонатів і унікальна науково-технічна бібліотека найближчим часом буде знаходитися в будівлі колишнього автозаводу "Москвич".

На думку генерального директора музею Бориса Салтикова, "подібний розпад не означає закриття музею". Навпаки, музей буде розвиватися. Двори будівлі перетворяться на атріуми із зимовими садами, об'єднуючи музей з сусідніми скверами в одну зелену зону.

В останній день роботи музею, багато експонатів розбирають і упаковують просто на очах у останніх відвідувачів. Техніка відправиться на гостьову виставку в Музей ретро-автомобілів.

Близько сотні мотоциклів, що знаходяться в Політехнічному музеї, переїдуть в музей техніки Задорожного.

Частину основної експозиції планується перевезти в один із павільйонів Всеросійського виставкового центру.

Про реконструкцію Політехнічного музею в Москві читайте у розділі "Інтерв'ю"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.