Спецпроект

Бригинець: В Десятинному провулку обіцяють музей

В будівлі за адресою: Десятинний провулок, 3-5, проти будівництва якого виступає громадськість, обіцяють створити музей.

Про це йдеться у відповіді Прокуратури м. Києва на звернення народного депутата України (фракція "Батьківщина"), голови підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця щодо законності проведення будівельних робіт у пров. Десятинному, 3-5 у Києві. Повідомляє прес-служба нардепа.

У відповіді йдеться про те, що проектна документація будівництва комплексу будівель адміністративного та господарського призначення з житловими приміщеннями службового призначення у пров. Десятинному, 3 літ. А. Б та 5 Д погоджена Міністерством культури України та Інститутом археології Національної академії наук України.

Відповідно до проекту розроблено концепцію консервації та музеєфікації виявлених решток фундаментів, що знаходяться на території об’єкта будівництва. А також передбачено виділення приміщення на першому поверсі майбутньої новобудови для розміщення музейного закладу.

Згаданий проект будівництва отримав позитивний експертний звіт ДП "Укрдержбудекспертиза" №00-1035-12/ЦБ від 12.07.2012.

Нагадаємо, будинки по провулку Десятинному, 3 та 5 були передані у 2002 році Українській православній церкві Київського патріархату для експлуатації й обслуговування адміністративних і господарських приміщень. Тепер будинки знесли, а на відведеній території заплановане будівництво, яке громадські активісти вважають незаконним, в тому числі через те, що проект не був широко обговорений та через те, що споруду будують в історичній частині міста - на підмурках Княжого палацу.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.