Сьогодні - 90 років сотнику УПА Мирославу Симчичу

Сьогодні в Коломиї, де мешкає Мирослав "Кривоніс" Симчич, відбуваються урочистості з нагоди його 90-річного ювілею.

Про це повідомляють "Тексти".

Мирослав Васильович Симчич (Кривоніс) прославився тим, що саме під його керівництвом у 1945 році під Космачем було розгромлено каральну дивізію НКВС.

Бій за Космач тривав три дні без перерви. Сам Симчич отримав поранення. Віська НКВС було знищено разом з керівником генерал-майором Миколою Дергачовим.

Мирослава Симчича арештували у грудні 1948 року. За низкою звинувачень його було засуджено до 25 років ув'язнення та уже в неволі висунуто ще кілька обвинувачень, в тому числі "за наклепи на радянський державний і суспільний лад". Слідчі так і не дізналися, ким насправді був Симчич.

Мирослав Симчич

Загалом "Кривоніс" відбув в ув'язненні 32 роки, 6 місяців і 3 дні.

На волю він вийшов у 1985 році та ще рік перебував під наглядом.

Указом президента України від 26 листопада 2005 року нагороджено орденом "За заслуги" III ступеня.

На батьківщині Мирослава Симчича у Коломиї Івано-Франківської області у 2008 році на 85-ліття йому було встановлено прижиттєвий пам'ятник.

"Історична Правда" вітає ветерана з днем народження і бажає йому здоров'я.

Читайте також про життя і смерть бойового побратима Симчича - сотенного УПА "Спартана"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.