Спецпроект

Німецький національний музей покаже Нюрнберг очима Вагнера

У Німецькому національному музеї (Germanisches Nationalmuseum) в Нюрнберзі 21 лютого відкривається виставка, присвячена великому німецькому композитору і теоретику мистецтва Ріхарда Вагнера.

Про це пише dw.de.

У числі експонатів - 400-сторінкова оригінальна рукописна партитура вагнерівської опери "Нюрнберзькі мейстерзінгери", яка вважається однією з вершин творчості композитора.
контекст.

Основна відмінність експозиції полягає в тому, що вона відображає образ романтизованого в "Нюрнберзькі мейстерзінгери" міста Нюрнберга. Як зауважив в інтерв'ю журналістам директор музею Ульріх Гроссман, організатори виставки хочуть протиставити цьому романтичному образу істинний портрет Нюрнберга XIX століття - міста з розвинутою промисловістю.

 

Виставка "Вагнер - Нюрнберг - мейстерзінгери. Ріхард Вагнер і істинний Нюрнберг його часу" ("Wagner - Nürnberg - Meistersinger. Richard Wagner und das reale Nürnberg seiner Zeit") проводиться з нагоди двох дат, які відзначаються в нинішньому році  - 200-річчя з дня народження і 130-річчя з дня смерті Ріхарда Вагнера.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.