Спецпроект

Великий музей майя в Мексиці отримав архітектурну нагороду. ФОТО

Днями журі архітектурного конкурсу Латинської Америки Premio Iberoamericano CIDI присудило авторам проекту будівлі "Великого музею світу майя" звання найкращого проекту 2012 року в категорії "Культура".

Про це пише est.ua.

Свою нагороду за це незвичайне спорудження архітектори компанії Grupo Arquidecture отримають на урочистій церемонії, яка відбудеться в березні цього року.

Грандіозну будівлю Gran Museo Del Mundo Maya - "Великого музею світу майя" - побудовано в столиці штату Юкатан місті Меріда. Музей був відкритий для відвідувачів у вересні минулого року.

Museo Del Mundo Maya є важливим проектом штату Юкатан, влада якого прагне до збереження і розвитку культурної спадщини в регіоні. За допомогою експозицій та інтерактивних дисплеїв, встановлених в новому музеї, відвідувачі можуть познайомитися з багатою історією древньої цивілізації майя.

Будівля "Великого музею світу майя"

Зовнішній вигляд будівлі, обплетенї металевими конструкціями, має схожість з пташиним гніздом і, за задумом архітекторів, символізує природу культури майя.

У центрі композиції знаходиться священне дерево майя - Сейба. А гніздо - це символічне житло головного божества майя - Кукулькана (в ацтеків - Кетцалькоатля), який повелівав небом і мав вигляд пернатого змія.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.