Спецпроект

У найстрашнішій в'язниці Німеччині відкриється музей

В'язниця Hoheneck в Саксонії в часи НДР вважалася найстрашнішою жіночою в'язницею. У минулому столітті її деякий час використовували нацисти. Тут в'язні шили кили і уніформи для солдатів. У цьому році було прийнято рішення віддати похмурий замок дітям і молоді.

Про це пише gooddays.ru.

 

В Hoheneck переїде музей дитячої творчості "Феноменія". 

За словами представника компанії Artemis, яка зараз володіє замком, на користь Хоенек говорять його місце розташування, великі приміщення, достатньо місць для паркування. Великий простір напевно сподобається і дітям, і батькам.

Уже сім років музей "Феноменія" розташовується в колишній початковій школі в Глаухау, на рік її відвідує приблизно 15 000 людей. У колишній в'язниці кількість відвідувачів стане в два рази більше.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.