Спецпроект

В Україні з'явився п'ятий музей ретро-автомобілів

У Вінниці з'явився музей старої техніки - п'ятий за рахунком в Україні. Відкриття музею "Автомотовелофоторадіо" стало можливо завдяки старанням приватного колекціонера Олексія Стрембіцького.

Про це пише autoconsulting.com.ua.

Любитель старовини збирав свою колекцію понад 35 років, а тепер прийняв рішення виставити раритети на загальний огляд.

Всі ці роки він купував старі машини, а потім самостійно або за допомогою своїх друзів реставрував їх, надаючи машинам первозданний вигляд.

Раніше виробники машин не мали уяви, що таке біксенонові лінзи, автоматичні коробки передач, подушки безпеки та інші сучасні навороти, тому старі машини відрізнялися простотою і надійністю.

 

У 1979 році першим відреставрованим автомобілем став ГАЗ-67, який має перший порядковий номер у колекції Стрембіцького.

Вже потім в його колекції з'явилися Москвичі, Волги, Побєди і інші автомобілі. Серед експонатів виставки розташувалися ексклюзивний трехмостовий Вілліс, мотоцикл К-125, який раніше видавали в якості премії передовикам виробництва і сільського господарства і навіть пожежна машина.

Крім автомобілів на виставці можна побачити старі патефони, телевізори, фотоапарати і радіоприймачі.

В Україні існують декілька колекцій раритетних транспортних засобів. Найбільш відомі музеї ретро-автомобілів працюють у Запоріжжі, Харкові, Краматорську та Кіровограді.

 

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.