Спецпроект

У Росії стане на один музей Чехова більше

Будинок в Таганрозі, що належав родині Чехова, перетвориться на музей. Після реставрації та ремонту будівля, в якій сім'я прожила з 1874 по 1876 рік, стане частиною Таганрозького державного літературного та історико-архітектурного музею-заповідника.

Про це пише russkiymir.ru

Будинок на вулиці Рози Люксембург, 77 - єдина будівля в місті, яка належала сім'ї Чехових, в інших будинках, де вони жили, квартири були зйомні. Саме тут Антоша Чехонте, який навчався в гімназії, написав свої перші оповідання і послав їх до Москви братам для публікації у столичних виданнях.

"Відомо, що гімназистом Чехов випускав рукописний журнал з карикатурами "Заїка", написав комедії "Найшла коса на камінь" і "Недаремно курка співала" (вони не зберіглися) і почав створювати велику драму "Безбатченківщина", - розповіла начальник управління культури адміністрації Таганрога Олена Шелухіна.

У кімнатах буде відтворена обстановка сім'ї Чехових, а відвідувачі зможуть побачити родинні реліквії.

Антон Чехов народився в Таганрозі в 1860 році. За 26 років творчості він створив близько 900 різних творів, багато з яких стали класикою світової літератури. Наразі в світі налічується 12 музеїв А.П. Чехова.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.