Спецпроект

У Росії стане на один музей Чехова більше

Будинок в Таганрозі, що належав родині Чехова, перетвориться на музей. Після реставрації та ремонту будівля, в якій сім'я прожила з 1874 по 1876 рік, стане частиною Таганрозького державного літературного та історико-архітектурного музею-заповідника.

Про це пише russkiymir.ru

Будинок на вулиці Рози Люксембург, 77 - єдина будівля в місті, яка належала сім'ї Чехових, в інших будинках, де вони жили, квартири були зйомні. Саме тут Антоша Чехонте, який навчався в гімназії, написав свої перші оповідання і послав їх до Москви братам для публікації у столичних виданнях.

"Відомо, що гімназистом Чехов випускав рукописний журнал з карикатурами "Заїка", написав комедії "Найшла коса на камінь" і "Недаремно курка співала" (вони не зберіглися) і почав створювати велику драму "Безбатченківщина", - розповіла начальник управління культури адміністрації Таганрога Олена Шелухіна.

У кімнатах буде відтворена обстановка сім'ї Чехових, а відвідувачі зможуть побачити родинні реліквії.

Антон Чехов народився в Таганрозі в 1860 році. За 26 років творчості він створив близько 900 різних творів, багато з яких стали класикою світової літератури. Наразі в світі налічується 12 музеїв А.П. Чехова.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.