У Черкасах відкопали підвал аптечного складу

У центрі Черкас знайшли підвал від колишнього аптечного складу. Його площа становить понад 15 кв. м.

 

Про це повідомляє "Газета.ua".

Цегляні стіни з арочними склепіннями виявили під час ремонту водогону на перехресті бульвару Шевченка й Остафія Дашковича.

Яма розміром 11х7 м розташована за 3,5 м від перехрестя. Глибина становить понад 3 м. Стіни змуровані з червоної цегли. На одній є отвір, ніби від вікна. Верх упирається в асфальтне покриття.

"Чимало в нас об'єктів, які були в центрі міста збудовані в кінці 19 століття й початку 20. Серед них і аптечний склад, який мав два поверхи і цей підвал. Зараз працівники архітектури міськвиконкому думають, яким зробити накриття. Скоріше всього воно буде скляним у вигляді купола. Поруч встановимо щит із описом, що тут було раніше. Всередині підвалу музейники облаштують експозицію, яка відображатиме те, що було на той час в аптеках. Добре, що там частина скверу не забудована і немає комунікацій. Новий водогін оминув це місце. Роботи з підвалом продовжимо, коли потепліє", - розповів заступник начальника управління культури Черкащини 57-річний Микола Суховий.

За його словами, аптечний склад зруйнували на початку 60-х років минулого століття. Підвал загорнули, бо тут прокладали дорогу.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.