Спецпроект

Лувр відкриє ще одну філію - тепер в Еміратах

Філію знаменитого музею Лувр побудують в столиці ОАЕ Абу-Дабі до 2015 року, вартість проекту складає понад 2,4 млрд дирхамів ($ 657 500 000). Контракт на будівництво виграла група компаній на чолі з еміратською Arabtec.

Про це пише Коммерсантъ.

За словами представників компанії, будівництво проекту вже почалося. Бетонний фундамент музею буде готовий в першому кварталі 2014 року, сама будівля буде побудована до кінця 2014 року, а урочисте відкриття музею відбудеться в 2015-му.

Філія Лувра, що отримала назву "Лувр Абу-Дабі", буде знаходитись на штучному острові Саадіят, який повинен з часом стати одним із найбільших культурних центрів регіону. Тут також розмістять найбільшу у світі філію музею Соломона Гуггенхайма (США) і Національний історичний музей шейха Зайда.

Площа еміратської філії Лувра, включаючи будівлю та прилеглу територію, складе близько 64 тис. кв. м. Передбачається, що зали постійної експозиції розмістяться на площі 6 тис. кв. м, ще близько 3 тис. кв. м віддадуть під тимчасові виставки, конференц-зали та технічні приміщення.

Згідно з проектом, музей буде "лежати" на поверхні моря. Завдяки численним водним каналам і величезному скляному куполу у відвідувачів буде відчуття, що музей розташований "під відкритим небом у відкритому морі". При цьому сучасні технології дозволять не тільки забезпечити прохолоду і комфортні умови для публіки, але і збереження всіх експонатів.

Нещодавно паризький Лувр вже відкрив одну філію в колишньому шахтарському містечку Ланс на півночі Франції, сподіваючись таким чином принести високе мистецтво у пролетарський регіон.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.