Спецпроект

Лувр відкриє ще одну філію - тепер в Еміратах

Філію знаменитого музею Лувр побудують в столиці ОАЕ Абу-Дабі до 2015 року, вартість проекту складає понад 2,4 млрд дирхамів ($ 657 500 000). Контракт на будівництво виграла група компаній на чолі з еміратською Arabtec.

Про це пише Коммерсантъ.

За словами представників компанії, будівництво проекту вже почалося. Бетонний фундамент музею буде готовий в першому кварталі 2014 року, сама будівля буде побудована до кінця 2014 року, а урочисте відкриття музею відбудеться в 2015-му.

Філія Лувра, що отримала назву "Лувр Абу-Дабі", буде знаходитись на штучному острові Саадіят, який повинен з часом стати одним із найбільших культурних центрів регіону. Тут також розмістять найбільшу у світі філію музею Соломона Гуггенхайма (США) і Національний історичний музей шейха Зайда.

Площа еміратської філії Лувра, включаючи будівлю та прилеглу територію, складе близько 64 тис. кв. м. Передбачається, що зали постійної експозиції розмістяться на площі 6 тис. кв. м, ще близько 3 тис. кв. м віддадуть під тимчасові виставки, конференц-зали та технічні приміщення.

Згідно з проектом, музей буде "лежати" на поверхні моря. Завдяки численним водним каналам і величезному скляному куполу у відвідувачів буде відчуття, що музей розташований "під відкритим небом у відкритому морі". При цьому сучасні технології дозволять не тільки забезпечити прохолоду і комфортні умови для публіки, але і збереження всіх експонатів.

Нещодавно паризький Лувр вже відкрив одну філію в колишньому шахтарському містечку Ланс на півночі Франції, сподіваючись таким чином принести високе мистецтво у пролетарський регіон.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.