Спецпроект

Берлінський музей влаштував виставку на честь знахідки Нефертіті

У "Новому музеї" Берліна відкрилася виставка, присвячена 100-річчю з дня виявлення легендарного бюста цариці Нефертіті.

Про це пише pravda.ru.

Скульптура є одним з найвідоміших творів мистецтва Давнього Єгипту. 

Міністр культури Німеччини Бернд Нойманн розповів, що виставка під назвою "У світлі Амарни" сформована буквально навколо погруддя цариці Єгипту. Справа в тому, що стан експоната виключає участь його у виїзних виставках і транспортування. У 2007 році після спеціального сканування з'ясувалося, що шар між каменем бюста і його фарбою дуже крихкий.

На виставці можна буде побачити не тільки саму скульптуру, але і відтворене місце археологічних розкопок і навіть знайдені разом з бюстом предмети, вік яких становить приблизно 3300 років. Відомо, що в Амарні було знайдено близько 10 тисяч предметів.

Сто років тому, 6 грудня 1912, керівник розкопок в Амарні Людвіг Борхардт, і його команда виявили бюст Нефертіті більш ніж 3000-річної давності.С тих пір дивно правильні і красиві риси обличчя цариці залучають сучасних людей і вчених і донині.

У перекладі зі стародавньої мови ім'я цариці означає "красива прийшла". Історія свідчить, що вона вийшла заміж у віці 16 років і правила разом зі своїм чоловіком Ехнатоном. Існують припущення, що Нефертіті була матір'ю Тутанхамона.

Нагадаємо, що в 1912 році після закінчення розкопок всі знахідки були поділені між німецьким і єгипетським фондами. Бюст Нефертіті дістався Німеччини. Згодом не раз він ставав причиною розбрату між двома країнами.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.