Спецпроект

Харківських істориків запросили до тюрми. ФОТО

Тюремний музей в Харкові "приймав госте". Історики "обмінялися досвідом" зі співробітниками музею Холодногірської колонії Харкова (№ 18).

Про це пишуть "Коментарі. Харків".

 

Історикам продемонстрували експонати, які ретельно збиралися протягом багатьох років. Подарунки гостей, фотографії, документи та діорами охоплюють історію з катерининських часів до наших днів.

"Музей створений в 2004 році. Колекція весь цей час постійно поповнювалася", - повідомив начальник Холодногірської колонії № 18 Марк Маркін.

Не раз музей колонії відвідували відомі спортсмени, радянські актори та зірки популярних серіалів. Гітара, подарована Юрієм Нікуліним, займає почесне місце в колекції музею.

Кайдани з колекції тюремного музею

Несподіваною стала знахідка кайданів засланих. Їх начальник колонії вважає одним з найважливіших експонатів колекції. "Робітники копали фундамент", - розповідає Марк Маркін, - "раптом лопати наткнулися на щось металеве. Виявилося, що це кайдани кінця XIX - початку ХХ століття".

Заклад багато разів міняв свій профіль, бачив у своїх стінах відомих людей не тільки в якості гостей, але і політичних у своїх камерах. 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.