Спецпроект

В Афінах відкриється новий Музей грецького народного мистецтва

В Афінах в 2015 році відкриється новий Музей грецького народного мистецтва, який розміститься в 18 старих будинках на Монастіракі, розташованих навколо типового афінського дворика.

Про це пише Интерфакс-Россия

Дворик, що "прожив" з пізньоосманського періоду до початку ХХ століття, розташований між Римським форумом і Стародавньої агорою, в межах вулиць Адріану, Ареос Кладу і Врісакіу, які вже знаходяться в процесі реставрації, з метою відновлення початкового вигляду. Роботи проводяться дирекцією по відновленню старих і сучасних пам'ятників міністерства культури.

Музей буде мати три основні відділи. Перший відділ - "Звідки ви / де ми знаходимося?", Який буде присвячений архітектурі й розвитку містобудування в межах історичного центру міста Афіни. Крім того, тут буде розміщена інформація про греків діаспори та еміграції, а також дані про сім'ї, які проживали в цьому кварталі в різні періоди часу.

Другий відділ: "Де проживали / де ви живете?", В якому буде надана інформація про будівельні матеріали, а також про професійний і традиційний способи будівництва.

Третій відділ - "Як розважаються / Як ви розважаєтесь?" - присвячений Народному театру тіней і його головному герою Карагезісу, а також текстильному виробництву і майстерності вишивки.

Народний одяг з різних районів країни буде представлений ​​в будинку родини Драгумі, в той час як інформація про релігію і Елладську православну церкву буде дана у відновленій церкві Святого Єлисея, де співали Олександр Пападіамантіс і його двоюрідний брат Олександр Мораітідіс.

Екскурсія буде починатися з мечеті Тсісдаракі (навпроти станції "Монастіракі"), а потім, по вул. Ареос, відвідувач прийде до головного входу музею. У музею буде ще три входи, які будуть відкриватися тільки в разі потреби.

Оригінальні презентації, аудіовізуальні засоби, цифрові експонати, інтерактивні карти доповнять всі тематичні розділи з тим, щоб якнайкраще представити багату музейну колекцію, яка охоплює період грецької культури з 1750 по 1960 рік.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.