Спецпроект

В Афінах відкриється новий Музей грецького народного мистецтва

В Афінах в 2015 році відкриється новий Музей грецького народного мистецтва, який розміститься в 18 старих будинках на Монастіракі, розташованих навколо типового афінського дворика.

Про це пише Интерфакс-Россия

Дворик, що "прожив" з пізньоосманського періоду до початку ХХ століття, розташований між Римським форумом і Стародавньої агорою, в межах вулиць Адріану, Ареос Кладу і Врісакіу, які вже знаходяться в процесі реставрації, з метою відновлення початкового вигляду. Роботи проводяться дирекцією по відновленню старих і сучасних пам'ятників міністерства культури.

Музей буде мати три основні відділи. Перший відділ - "Звідки ви / де ми знаходимося?", Який буде присвячений архітектурі й розвитку містобудування в межах історичного центру міста Афіни. Крім того, тут буде розміщена інформація про греків діаспори та еміграції, а також дані про сім'ї, які проживали в цьому кварталі в різні періоди часу.

Другий відділ: "Де проживали / де ви живете?", В якому буде надана інформація про будівельні матеріали, а також про професійний і традиційний способи будівництва.

Третій відділ - "Як розважаються / Як ви розважаєтесь?" - присвячений Народному театру тіней і його головному герою Карагезісу, а також текстильному виробництву і майстерності вишивки.

Народний одяг з різних районів країни буде представлений ​​в будинку родини Драгумі, в той час як інформація про релігію і Елладську православну церкву буде дана у відновленій церкві Святого Єлисея, де співали Олександр Пападіамантіс і його двоюрідний брат Олександр Мораітідіс.

Екскурсія буде починатися з мечеті Тсісдаракі (навпроти станції "Монастіракі"), а потім, по вул. Ареос, відвідувач прийде до головного входу музею. У музею буде ще три входи, які будуть відкриватися тільки в разі потреби.

Оригінальні презентації, аудіовізуальні засоби, цифрові експонати, інтерактивні карти доповнять всі тематичні розділи з тим, щоб якнайкраще представити багату музейну колекцію, яка охоплює період грецької культури з 1750 по 1960 рік.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.