Спецпроект

Москва обзавелася музейною туристичною картою

Російська столиця запропонувала туристам дисконтну карту - Moscow Pass, яка допоможе мандрівникам відвідати сім музеїв, зробити оглядову екскурсію City Tour і круїз по Москві-річці.

Про це пише rbc.ua.

Туристична карта також дає право на знижки в інші музеї міста, харчування в кафе і ресторанах-учасниках програми і на низку екскурсій по Москви. Першу туристичну карту Москви представили у вівторок, 4 листопада, в Московському комітеті з туризму і готельного господарства.

Карта Moscow Pass буде продаватися через інтернет, у готелях, на вокзалах і в аеропортах, у квиткових касах та музеях міста і обійдеться туристам в 2400 рублів.

За Moscow Pass протягом трьох днів мандрівники зможуть відвідати собор Василя Блаженного, Музей російської ікони, Музей Великої Вітчизняної війни 1812 року, Музей сучасної історії Росії, Державний історичний музей, Музей історії тілесних покарань і Московський будинок фотографії, а також здійснити дві екскурсії по місту. Купити Moscow Pass можна буде з середини грудня 2012 року.

На жаль, в послуги, що надаються туристичною картою, поки не входить проїзд по місту в громадському транспорті. Звичайно, якщо б Moscow Pass давав можливість всі три дні їздити на метро і тролейбусах, туристам було б набагато зручніше. У планах компанії, яка займається розвитком туристичної карти, Wow Moscow, стоїть включення проїзду в Moscow Pass.

Відзначимо, що московська влада обіцяла туристам спеціальний проїзний вже в 2013 році. Туристичний єдиний буде дійсний 24 години на всі види громадського транспорту і обійдеться мандрівникам не менше, ніж в 200 рублів.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.