Спецпроект

Москва обзавелася музейною туристичною картою

Російська столиця запропонувала туристам дисконтну карту - Moscow Pass, яка допоможе мандрівникам відвідати сім музеїв, зробити оглядову екскурсію City Tour і круїз по Москві-річці.

Про це пише rbc.ua.

Туристична карта також дає право на знижки в інші музеї міста, харчування в кафе і ресторанах-учасниках програми і на низку екскурсій по Москви. Першу туристичну карту Москви представили у вівторок, 4 листопада, в Московському комітеті з туризму і готельного господарства.

Карта Moscow Pass буде продаватися через інтернет, у готелях, на вокзалах і в аеропортах, у квиткових касах та музеях міста і обійдеться туристам в 2400 рублів.

За Moscow Pass протягом трьох днів мандрівники зможуть відвідати собор Василя Блаженного, Музей російської ікони, Музей Великої Вітчизняної війни 1812 року, Музей сучасної історії Росії, Державний історичний музей, Музей історії тілесних покарань і Московський будинок фотографії, а також здійснити дві екскурсії по місту. Купити Moscow Pass можна буде з середини грудня 2012 року.

На жаль, в послуги, що надаються туристичною картою, поки не входить проїзд по місту в громадському транспорті. Звичайно, якщо б Moscow Pass давав можливість всі три дні їздити на метро і тролейбусах, туристам було б набагато зручніше. У планах компанії, яка займається розвитком туристичної карти, Wow Moscow, стоїть включення проїзду в Moscow Pass.

Відзначимо, що московська влада обіцяла туристам спеціальний проїзний вже в 2013 році. Туристичний єдиний буде дійсний 24 години на всі види громадського транспорту і обійдеться мандрівникам не менше, ніж в 200 рублів.

 

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.