"Історична Правда" вітає зі святами. ПІСНЯ

Редакція ІП вітає всіх читачів, які хочуть, щоб їх привітали, з Новим роком.

З люб'язного дозволу Тараса Компаніченка даруємо вам бенкетний кант другої половини XVII сторіччя "Пийте, браття, попийте" у виконанні гурту "Хорея Козацька".

Цей твір, створений на Гетьманщині у ненайсприятливішу для життя пересічного громадянина добу Руїни, показує, що українці вміли веселитися і в суворі часи.

Тільки варто пам'ятати, що більше трьох чарок, згаданих у пісні, пити не рекомендується, щоб не опинитися в ситуації "з похмілля восставши".

Ми все ж живемо не в бароковий, а в постіндустріальний час :) І Різдво ще попереду.

Невідомі дотепники, які зробили цей світський рімейк духовного канту Симеона Полоцького "Єгда од Вавілона плін бивший із Сіона" (псалом 125), розпочали пісню з хуліганських рядків "Співаєм, скачем, пляшем, Руками плещем, машем. Всі печалі забивши, Вином ся звеселивши", а закінчили урочистим славослів'ям "Сотвори, Господи, даруй нам, Господи, многая літа!".

Чого всім і бажаємо. Спасибі, що були з нами. Будьмо разом і наступного року.

Дивіться також: "Як козаки Різдво святкували. Не Гоголь"

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.