Спецпроект

Вільнюс хоче витратити половину міського бюджету на музей Гуггенхайма

Вільнюська мерія під керівництвом Артураса Зуокас планує покупку архітектурного проекту - так званого музею Гуггенхайма. Проект, за деякими підрахунками, обійдеться в 7 млн літів, а на його реалізацію може знадобитися половина бюджету міста Вільнюс.

Про це пише Росбалт.

За інформацією видання, проект музею Гуггенхайма, названий багатофункціональним центром культури (БЦК), реанімується особливо секретно. Як вказується у відповіді Відділу з громадських зв'язків Вільнюської мерії, в даний час він аналізується, готуються пропозиції щодо проекту.

Але дані газети показують, що Вільнюська мерія своєму підприємству Vilniaus planas вже доручила купити підготовлений ще в 2008 році проект авторства британського архітектора Захоя Хадіда, а разом з тим і послуги з виконання нагляду над роботами, які, згідно з умовами договору , може надати тільки автор проекту.

Комісія з публічних закупівель самоврядування вирішила звернутися в Службу публічних закупівель, щоб проект Хадіда було дозволено придбати шляхом неоголошених переговорів.

Нагадаємо, що борги Вільнюса наближаються до мільярда літів (мільярд літів - це близько $ 360 млн).

Соломон Роберт Гуггенхайм (1861, Філадельфія, Пенсільванія - 1949) - американський меценат єврейського походження, виходець зі Швейцарії, засновник Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку. Створив Фонд Гуггенхайма для підтримки сучасного мистецтва.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.