Спецпроект

Архів Тарковського, викуплений на Sotheby's, передадуть у будинок-музей режисера

Архів Андрія Тарковського, який був викуплений російськими меценатами на лондонських торгах аукціонного дому "Сотбіс", буде переданий в будинок-музей режисера в місті Юр'євець Івановської області.

Про це пише svodka.net.

Всі юридичні процедури, пов'язані з викупом архіву, завершені, кошти меценатів переведені на рахунки аукціону в Лондоні, колекція застрахована і на початку майбутнього року буде передана до Росії.

Імена всіх меценатів, що викупили архів російського режисера, обіцяють розкрити після повернення документів в Росію.

Архів був виставлений на торги "Сотбіс" 28 листопада і придбаний за 1,3 млн фунтів стерлінгів (2,1 млн доларів) офіційним представником Івановської області.

Михайло Мень, губернатор регіону, коментуючи це придбання, зазначив, що для нього, як голови області, це важливо і з прагматичної точки зору, тому що підвищить туристичний потенціал волзького міста Юр'євець.

 

"Нельзя его здесь сажать..." Розшифровка розмов диспетчерів Смоленська

Стенограма переговорів диспетчерів аеродрому "Смоленськ-Сєвєрний" вранці 10 квітня 2010 року - під час наближення і посадки літака Ту-154М з польською урядовою делегацією на борту.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.