Спецпроект

Найджел Менселл відкриває музей вживаних авто

Чемпіон світу 1992 року Найджел Менселл разом зі своїм сином Лео задумав відкрити на острові Джерсі в Британії незвичайний музей. Він вирішив поєднати музей з дилерським центром із продажу старих автомобілів.

Про це пише sport.siteua.org.

У музеї будуть представлені спортивні трофеї і гоночні машини, на яких виступав сам Менселл в різні роки своєї кар'єри.

Відкриття музею відбудеться в січні 2013 року.

"Люди приходять і йдуть, але не кожному вдається залишити спадщину. Я сподіваюся, що унікальна будівля нашого музею і майбутні досягнення Лео стануть такою спадщиною. По правді кажучи, ми більше 20 років шукали будинок, у якому могли б розмістити зібрану колекцію. Найбільше мене тішить те, що, завдяки цьому проекту, ми змогли поєднати наші поточні та майбутні бізнес-інтереси. На першому поверсі будівлі розміститься салон з продажу автомобілів, а на другому поверсі - музей. Там будуть виставлені багато з тих речей, які раніше були недоступні публіці.

У музеї будуть представлені трофеї, які я виграв за роки виступу в картингу, в Формулі 3, Формулі 1, IndyCar, GP Masters - музей складатиметься з декількох тематичних секцій. У людей може бути різна думка, але на мій погляд, на даний момент подібна колекція не має аналогів у світі. Тут зібрано дуже багато пам'ятних речей зі світу автоспорту, які представляють великий інтерес. Вважаю, до нас будуть приїжджати численні туристи", - заявив Найджел Менселл.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.