Спецпроект

Ермітаж відкриє свій готель в Санкт-Петербурзі

Державний Ермітаж відкриє в Санкт-Петербурзі власний готель. Він розташується в центрі міста, на вулиці Правди, 10. У створенні інтер'єрів готелю "Ермітаж" будуть брати участь фахівці музею.

Про це пише travel.ru.

В декорі приміщень будуть використані предмети з колекції музею, а для кухні готелю вже замовили копії ермітажних сервізів Імператорського фарфорового заводу. У готелі розташується інформаційний центр Ермітажу, де можна буде придбати квитки, екскурсії та спланувати свій огляд виставок. Від готелю до музею курсуватиме безкоштовний автобус. Відкриття готелю "Ермітаж" заплановано на травень 2013 року. Вартість проживання в ньому поки не повідомляється.

За словами директора Ермітажу Михайла Піотровського, музей буде отримувати прибуток від роботи готелю. Піотровський також розповів, що раніше ім'я музею вже використовували в комерційних цілях без згоди його адміністрації: на Мільйонній вулиці є міні-готель Ermitage, назва якого на одну букву відрізняється від офіційного англомовного написання.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.