Спецпроект

Ермітаж відкриє свій готель в Санкт-Петербурзі

Державний Ермітаж відкриє в Санкт-Петербурзі власний готель. Він розташується в центрі міста, на вулиці Правди, 10. У створенні інтер'єрів готелю "Ермітаж" будуть брати участь фахівці музею.

Про це пише travel.ru.

В декорі приміщень будуть використані предмети з колекції музею, а для кухні готелю вже замовили копії ермітажних сервізів Імператорського фарфорового заводу. У готелі розташується інформаційний центр Ермітажу, де можна буде придбати квитки, екскурсії та спланувати свій огляд виставок. Від готелю до музею курсуватиме безкоштовний автобус. Відкриття готелю "Ермітаж" заплановано на травень 2013 року. Вартість проживання в ньому поки не повідомляється.

За словами директора Ермітажу Михайла Піотровського, музей буде отримувати прибуток від роботи готелю. Піотровський також розповів, що раніше ім'я музею вже використовували в комерційних цілях без згоди його адміністрації: на Мільйонній вулиці є міні-готель Ermitage, назва якого на одну букву відрізняється від офіційного англомовного написання.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.