Спецпроект

Картина з особистого кабінету Миколи І повернулася в музей

Картина з особистого кабінету імператора Миколи І-го, викрадена німцями під час Другої світової війни, повернулася в музей-заповідник "Царське село" в Петербурзі.

Про це повідомляє російський телеканал "Культура".

Полотно під назвою "Чини Кримсько-татарського ескадрону лейб-гвардії Козачого полку" було створено в середині XIX століття художником Карлом Фрідріхом Шульцом на замовлення імператора.

Батальна серія Шульца включала близько сорока полотен. Сьогодні в зборах живопису заповідника не більше 20 його робіт. Історичну цінність їм додає точність, з якою майстер зображав обмундирування, спорядження і зброю російських полків.

Катерининському палацу картину передали колекціонери Тетяна та Сергій Подстаніцкіє. Полотно було придбано на аукціоні в Німеччині. Останні німецькі власники картини не підозрювали про її походження.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.