Спецпроект

Відвідувачів Сікстинської капели будуть очищати від пилу і поту

У Сікстинській капелі в 2013 році планують встановити спеціальну вакуумну установку для очищення відвідувачів від пилу і бруду. Щоб туристи не шкодили експонатам, система буде розташовуватися просто перед входом в музей.

Про це пишуть podrobnosti.ua.

Система дозволить очистити взуття та одяг туристів від пилу, волокон та інших забруднень, що загрожують збереженню фресок Мікеланджело. Очищення вестиметься останні сто метрів перед входом у капелу, де покладуть килим.

Крім пилу і забруднень система буде очищати відвідувачів від поту, оскільки волога також шкодить настінному живопису.

Вартість вакуумної системи невідома, проте гроші на неї вже є.

У жовтні 2012 року, коли фрескам Мікеланджело виповнилося 500 років, Паолуччі заявив, що в тому випадку, якщо експеримент з новою системою провалиться, вхід в Сикстинську капелу буде обмежений, оскільки надмірна кількість відвідувачів може згубно позначитися на стані фресок. Поки, за твердженнями керівництва музею, стану фресок ніщо не загрожує.

Система клімат-контролю в Сікстинській капелі в останнє оновлювалася в 1990-і роки, однак за двадцять років кількість туристів зросла вдвічі і зараз становить близько п'яти мільйонів на рік. За день видатну пам'ятку Відродження, побудовану за замовленням папи римського Сикста IV, можуть оглянути до 20 тисяч чоловік. У Сікстинській капелі є фрески Мікеланджело, Боттічеллі, Перуджіно та інших майстрів.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.