Спецпроект

Музей гобітів відкриється в Швейцарії

Житель швейцарського села Енінс має намір відкрити музей, присвячений персонажам книг Джона Толкіна, привертаючи тим самим до країни велике співтовариство толкіністів.

Про це пише travel.ru.

Купивши дев'ять років тому ділянку площею 3,5 тисячі квадратних метрів, він приступив до створення Музею гобітів, який задуманий як парк розваг. Музей частково розташовується під землею, частково - на поверхні. Виставкова площа займає 300 квадратних метрів. На сьогоднішній день роботи майже закінчені.

"Відвідувачі будуть почувати себе, як у справжньому Середзем'ї. В одній кімнаті - як в Гондорі, в іншій - як у Морії", - розповідає творець музею. Гості зможуть переночувати в норі гобіта, а також побачити фігури героїв "Володаря перстенів" у натуральний зріст.

Тих, хто вивчає твори Толкіна з літературознавчої позиції, зацікавить "гобітська бібліотека", яка складається з трьох тисяч томів. У музеї буде і картинна галерея, де розмістяться 600 робіт художників зі всього світу.

Відкриття музею відбудеться восени 2013 року.

Щодо прав на використання образів всесвітньовідомих героїв нічого не повідомляється. Якщо швейцарець не знайде спільної мови з власниками прав, музей може і не відкритись, як це було з "ненародженим" музеєм Гаррі Поттера в Москві

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.