Спецпроект

Музей гобітів відкриється в Швейцарії

Житель швейцарського села Енінс має намір відкрити музей, присвячений персонажам книг Джона Толкіна, привертаючи тим самим до країни велике співтовариство толкіністів.

Про це пише travel.ru.

Купивши дев'ять років тому ділянку площею 3,5 тисячі квадратних метрів, він приступив до створення Музею гобітів, який задуманий як парк розваг. Музей частково розташовується під землею, частково - на поверхні. Виставкова площа займає 300 квадратних метрів. На сьогоднішній день роботи майже закінчені.

"Відвідувачі будуть почувати себе, як у справжньому Середзем'ї. В одній кімнаті - як в Гондорі, в іншій - як у Морії", - розповідає творець музею. Гості зможуть переночувати в норі гобіта, а також побачити фігури героїв "Володаря перстенів" у натуральний зріст.

Тих, хто вивчає твори Толкіна з літературознавчої позиції, зацікавить "гобітська бібліотека", яка складається з трьох тисяч томів. У музеї буде і картинна галерея, де розмістяться 600 робіт художників зі всього світу.

Відкриття музею відбудеться восени 2013 року.

Щодо прав на використання образів всесвітньовідомих героїв нічого не повідомляється. Якщо швейцарець не знайде спільної мови з власниками прав, музей може і не відкритись, як це було з "ненародженим" музеєм Гаррі Поттера в Москві

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.