Спецпроект

Музей Маяковського не дорахувався 52 експонатів

З московського музею Маяковського пропали 52 експоната. Серед зниклих раритетів - особисті речі поета (окуляри, свічник і ін), а також роботи Олександра Родченко (радянського живописця, скульптора, графіка, фотографа, художника театру і кіно).

Про це пише novostimira.com.

Результати перевірки музею Мінкультом трирічної давності були піддані розголосу тільки зараз, коли експозицію зібралися закривати на ремонт.

За словами Світлани Стріжневой, директора музею Маяковського, два предмети були виявлені в одній із зарубіжних колекцій, їх вдалося повернути на батьківщину. Інші 50 зниклих експонатів досі числяться в списку безповоротно загублених.

Всього фонди музею налічують близько 50 000 раритетних предметів, здебільшого - книги, плакати початку століття і газетні вирізки.

Зараз керівництво сховища розглядає питання про перенесення дати початку ремонту на більш пізній термін (імовірно, 2014 рік), через те, що поки не створені гідні умови для зберігання експонатів на час закриття експозиції.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.