Спецпроект

В Петербурзі "підвішують" не тільки каву, але і квитки до музею

У Музеї Ахматової відвідувач за бажанням може оплатити похід в музей для пенсіонера, школяра чи будь-якого іншого петербуржця і гостя міста, який не може його собі дозволити.

Про це пише Мой район-онлайн.

Квиток для наступних відвідувачів можна купити в касі музею і опустити в спеціальний прозорий ящик, або подарувати його через інтернет.

"Подарований квиток" - аналог акції "Підвішена кава". Відвідувачі кафе платять за два напої, а випивають тільки один. Другу оплачену каву потім подадуть безкоштовно будь-якому іншому відвідувачу, який про це попросить. У Петербурзі така практика в кафе також є: каву можна підвісити в "Лавці студії Артемія Лебедєва". У мережі ресторанів Any Pasta за такою ж схемою можна оплатити обід для першокурсників петербурзьких вузів. Відтепер за такою схемою можна подарувати комусь і похід до музею.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.