Спецпроект

Починаються продажі квитків у музей ABBA, який відкриється навесні

Як повідомила у вівторок прес-служба комплексу "Шведський зал слави" (Swedish Hall of Fame), в якому буде розташовуватися музей групи ABBA, "прем'єрні квитки" надійдуть у продаж вже в четвер, 13 грудня. Сам музей відкривається 7 травня 2013 року.

Про це пише newsru.com.

Це квитки на перші три тижні роботи музею - з 7 по 31 травня. Впорядники випускають їх у продаж вже зараз, через великий інтерес до музею.

Вартість одного квитка складе 195 шведських крон (29 доларів) і 50 крон (7,5 доларів) для дітей. На кожному квитку вказано час відвідин, щоб гостям не довелося стояти в черзі.

Безпосередньо в самому комплексі буде продаватися обмежене число квитків, проте їх можна придбати в інтернеті або касах шведських залізниць. Музей ABBA в комплексі "Шведський зал слави" буде знаходитися в центральному столичному районі Юргорден, поруч з парком атракціонів "Грена Лунд" (Grona Lund).

Організатори сподіваються, що вже в перший рік роботи нову пам'ятку столиці відвідають 200-300 тисяч гостей, які зможуть побачити костюми учасників групи, її студію, а також спробують самі зробити музичне відео.

"Я завжди сумнівався, чи потрібно мені ставати музейним експонатом до того, як я помру. І я, і Бенні (Андерссон) хотіли, щоб це було щось більше, ніж проста експозиція", - розповів член групи і автор текстів Бйорн Ульвеус, оголошуючи про плани створення нового комплексу. "Ми хотіли б стати частиною унікальної музичної життя і індустрії Швеції", - додав співак.

На сьогодні в світі продано більше 378 000 000 дисків ABBA. Між 1972-м і 1982 роками група випустила 8 альбомів, однак численні збірки виходять і зараз. Щорічно ще 2-3 мільйони платівок колективу знаходять своїх покупців. Мюзикл Mamma Mia!, В основу якого покладені пісні Бьєрна і Бенні, вже подивилися близько 30 мільйонів чоловік в сотнях театрів світу.

Спочатку про створення музею ABBA - в стокгольмській гавані "Стадсгорден" - було оголошено ще в 2007 році, а в 2009-му туди навіть почали продавати квитки. Однак тоді проект так і не був здійснений.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.