Спецпроект

Починаються продажі квитків у музей ABBA, який відкриється навесні

Як повідомила у вівторок прес-служба комплексу "Шведський зал слави" (Swedish Hall of Fame), в якому буде розташовуватися музей групи ABBA, "прем'єрні квитки" надійдуть у продаж вже в четвер, 13 грудня. Сам музей відкривається 7 травня 2013 року.

Про це пише newsru.com.

Це квитки на перші три тижні роботи музею - з 7 по 31 травня. Впорядники випускають їх у продаж вже зараз, через великий інтерес до музею.

Вартість одного квитка складе 195 шведських крон (29 доларів) і 50 крон (7,5 доларів) для дітей. На кожному квитку вказано час відвідин, щоб гостям не довелося стояти в черзі.

Безпосередньо в самому комплексі буде продаватися обмежене число квитків, проте їх можна придбати в інтернеті або касах шведських залізниць. Музей ABBA в комплексі "Шведський зал слави" буде знаходитися в центральному столичному районі Юргорден, поруч з парком атракціонів "Грена Лунд" (Grona Lund).

Організатори сподіваються, що вже в перший рік роботи нову пам'ятку столиці відвідають 200-300 тисяч гостей, які зможуть побачити костюми учасників групи, її студію, а також спробують самі зробити музичне відео.

"Я завжди сумнівався, чи потрібно мені ставати музейним експонатом до того, як я помру. І я, і Бенні (Андерссон) хотіли, щоб це було щось більше, ніж проста експозиція", - розповів член групи і автор текстів Бйорн Ульвеус, оголошуючи про плани створення нового комплексу. "Ми хотіли б стати частиною унікальної музичної життя і індустрії Швеції", - додав співак.

На сьогодні в світі продано більше 378 000 000 дисків ABBA. Між 1972-м і 1982 роками група випустила 8 альбомів, однак численні збірки виходять і зараз. Щорічно ще 2-3 мільйони платівок колективу знаходять своїх покупців. Мюзикл Mamma Mia!, В основу якого покладені пісні Бьєрна і Бенні, вже подивилися близько 30 мільйонів чоловік в сотнях театрів світу.

Спочатку про створення музею ABBA - в стокгольмській гавані "Стадсгорден" - було оголошено ще в 2007 році, а в 2009-му туди навіть почали продавати квитки. Однак тоді проект так і не був здійснений.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.