Спецпроект

Починаються продажі квитків у музей ABBA, який відкриється навесні

Як повідомила у вівторок прес-служба комплексу "Шведський зал слави" (Swedish Hall of Fame), в якому буде розташовуватися музей групи ABBA, "прем'єрні квитки" надійдуть у продаж вже в четвер, 13 грудня. Сам музей відкривається 7 травня 2013 року.

Про це пише newsru.com.

Це квитки на перші три тижні роботи музею - з 7 по 31 травня. Впорядники випускають їх у продаж вже зараз, через великий інтерес до музею.

Вартість одного квитка складе 195 шведських крон (29 доларів) і 50 крон (7,5 доларів) для дітей. На кожному квитку вказано час відвідин, щоб гостям не довелося стояти в черзі.

Безпосередньо в самому комплексі буде продаватися обмежене число квитків, проте їх можна придбати в інтернеті або касах шведських залізниць. Музей ABBA в комплексі "Шведський зал слави" буде знаходитися в центральному столичному районі Юргорден, поруч з парком атракціонів "Грена Лунд" (Grona Lund).

Організатори сподіваються, що вже в перший рік роботи нову пам'ятку столиці відвідають 200-300 тисяч гостей, які зможуть побачити костюми учасників групи, її студію, а також спробують самі зробити музичне відео.

"Я завжди сумнівався, чи потрібно мені ставати музейним експонатом до того, як я помру. І я, і Бенні (Андерссон) хотіли, щоб це було щось більше, ніж проста експозиція", - розповів член групи і автор текстів Бйорн Ульвеус, оголошуючи про плани створення нового комплексу. "Ми хотіли б стати частиною унікальної музичної життя і індустрії Швеції", - додав співак.

На сьогодні в світі продано більше 378 000 000 дисків ABBA. Між 1972-м і 1982 роками група випустила 8 альбомів, однак численні збірки виходять і зараз. Щорічно ще 2-3 мільйони платівок колективу знаходять своїх покупців. Мюзикл Mamma Mia!, В основу якого покладені пісні Бьєрна і Бенні, вже подивилися близько 30 мільйонів чоловік в сотнях театрів світу.

Спочатку про створення музею ABBA - в стокгольмській гавані "Стадсгорден" - було оголошено ще в 2007 році, а в 2009-му туди навіть почали продавати квитки. Однак тоді проект так і не був здійснений.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.