Спецпроект

Національний художній музей утеплюється заради експонатів

У Національному художньому музеї готуються до зими - міняють вікна, утеплюють горищні приміщення. Такі заходи необхідні для того, щоб зберегти в приміщеннях стабільну температуру для унікальних експонатів.

Про це пише Комсомольская правда в Украине.

У лютому цього року 17 старовинних ікон (деяким з них близько 500-600 років) зіпсувалися під час лютих морозів. Як виявилося, в найхолодніші дні температура в приміщеннях, де зберігалися експонати, не піднімалася вище 8-10 градусів (комфортна температура 17-18 градусів тепла). У підсумку на дошках здулася фарба, а деякі просто тріснули. Ікони відправили на реставрацію, однак гарантій їх повного відновлення фахівці не давали.

Врешті решт ікони вдалося врятувати, але вони зазнали серйозних руйнувань, тому поки не ясно, на скільки реставрація продовжила їм життя. 

 

Наразі в музеї закінчується практична робота по забезпеченню гідних умов для роботи в зимовий період. Тут підготували теплоізоляційний матеріал для горищних приміщень, щоб в будівлі зберігалася певна температура. Музей має дуже велику проблему - тут дуже спекотно влітку і холодно взимку, а картинам потрібна стабільна температура. Теплоізоляція горища та даху допоможе зберегти певний клімат в будівлі.

Ці роботи завершать уже до кінця року. У планах - заміна аварійних водопровідних труб до того, як настануть холоди. Також йдуть підготовчі роботи з утеплення та заміни стекол на вікнах. До кінця року в музеї планують налагодити нормальну роботу вентиляції в реставраційній майстерні та відремонтувати робочі приміщення. У майстернях працюють з токсичними матеріалами, тому в цих приміщеннях вентиляція просто необхідна. При цьому важливо не допустити розповсюдження запахів по всіх приміщеннях музею, особливо в зимовий період. У планах музею - облицювання стіни будівлі і установка захисних козирків над входом, де вже обвалилася значна частина штукатурки і близько 15 кілограм облицювального матеріалу.

Чекають ремонтні роботи і на бібліотеку, де грибок на стінах загрожує "з'їсти" раритетні фоліанти.

Теми

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.