Спецпроект

Тетріс визнали сучасним мистецтвом

Музей сучасного мистецтва в Нью-Йорку придбав 14 відеоігор, серед яких Tetris, The Sims, Pac-Man і інші, назвавши їх мистецтвом і блискучими зразками інтерактивного дизайну.

Про це пише "Івона".

Ігри стали частиною нової колекції відділу архітектури та дизайну. У березні 2013 року відкриється присвячена їм виставка.

У першу частину колекції увійшли Pac-Man (1980), Tetris (1984), Another World (1991), Myst (1993), SimCity 2000 (1994), Vib-Ribbon (1999), The Sims (2000), Katamari Damacy ( 2004), EVE Online (2003), Dwarf Fortress (2006), Portal (2007), flOw (2006), Passage (2008) і Canabalt (2009).

Всього музей планує зібрати близько сорока найменувань. Передбачається, що до колекції додадуться такі ігри, як Spacewar! (1962), Super Mario Bros. (1985), Grim Fandango (1998) і Minecraft (2011).

Як зазначила куратор відділу Паола Антонеллі, вибрані відеоігри, безумовно, є мистецтвом і блискучими зразками інтерактивного дизайну. За її словами, відбір ігор проводиться за основними критеріями, якими фахівці керуються при створенні багатьох колекцій. Вони враховують історичну та культурну цінність об'єкта, естетичну складову, функціональний пристрій, інноваційні технології. 

Для того, щоб скласти список з 40 відеоігор і придбати їх, музей працював з експертами з різних областей, наприклад юристами, істориками та арт-критиками.

Найближчим часом в США пройдуть виставки, присвячені іграм, ще в двох музеях - в Museum of the Moving Image і Smithsonian American Art Museum.

Нагадаємо, що в травні 2011 року Національний фонд підтримки мистецтв офіційно визнав відеоігри видом мистецтва.

Теми

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.