Спецпроект

Музеї Кремля покажуть в Дрездені скарби царів

Виставка "Між Сходом і Заходом. Скарби Кремля від Івана Грозного до Петра Великого"​​, на якій покажуть ювелірні прикраси, одяг і зброя, відкриється в дрезденському Палаці-резиденції 1 грудня.

Про це пишуть РИА-новости.

У числі експонатів об'єкти з колекції європейського срібла Збройової палати - наприклад, виконана Аугсбургськими майстрами скульптура орла зі скіпетром і державою.

Крім того, в експозиції представлені розкішні шати, в тому числі розшитий золотою ниткою шовковий кафтан патріарха Никона XVII століття, судини, зокрема, зроблений в Кремлі золотий ківш з рубінами, смарагдами і перлами, а також зброю, серед якого чимало привезеного з Туреччини.

Ці предмети доповнені двома десятками творів декоративно-прикладного мистецтва з Художніх зібрань Дрездена, Саксонської державної бібліотеки та Бібліотеки герцога Августа в Вольфенфюббелє.

Організатори експозиції мають намір показати Росію як місце зустрічі східної та західної культур, щоб з придбань царського двору і подарунків, було зрозуміло, як вони переосмисляются кремлівськими майстрами, які створювали щось нове, на стику європейських та східних смаків з давньоруськими традиціями.

Ця виставка пройде напередодні відкриття нової експозиції Збройової палати в Залі Велетнів і продовжить співпрацю Музеїв Кремля і Художніх зібрань Дрездена - частина колекції німецького музею "Зелені склепіння" була показана в Москві на виставці "Август Сильний" в 2006 році.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.