Спецпроект

Зниклий харківський танк переїхав до музею військової техніки у Вишгород

Міноборони України офіційно прокоментувало інформацію про зникнення танка, який чверть століття простояв на постаменті військової частини Башкирівка (м.Чугуїв, Харківської області). Раритетну машину, демонтовану вночі на території військової частини, замінять більш сучасним Т-55.

Про це пише siteua.org.

Зникнення викликало великий резонанс серед місцевих жителів, для них цей пам'ятник був символом міста.

"Танк ИС-3, який перебував у розташуванні 92-ї окремої механізованої бригади 6-го армійського корпусу, поповнить музей військової техніки в місті Вишгород Київської області", - повідомили в регіональному медіа-центрі МО. - "Буквально за кілька днів на звичному місці буде стояти не менше овіяний славою танк Т-55. У ветеранів і місцевої громадськості немає підстав для занепокоєння".

За інформацією військових істориків, пам'ятник-танк з Башкирівки не перебував на обліку облдержадміністрації. Він повністю належить військовому відомству, а тому Міністерство оборони могло вирішити його долю на свій розсуд.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.