Спецпроект

У Чехії після реконструкції відкрився музей Skoda

В місті Млада-Болеслав відкрили музей Skoda. Експозиція охоплює всю 117-річну історію чеської марки, яка ілюстрована не тільки машинами в якості головних експонатів, але також фільмами та іншими свідченнями великої історії відомого автомобільного бренду.

Про це пише carfactum.ru.

Сучасна триповерхова будівля музею є частиною заводу Skoda, якому вже понад сто років. Раніше в цій будівлі виготовляли двигуни для автомобілів, а пізніше тут розташовувалися офіси. І тільки в 1995 році в ньому вирішили зробити музей марки.

Виставкова площа реконструйованого музею займає понад 1 800 кв.м. Тут же розташовані зали для проведення різних заходів (включаючи мультимедійні презентації), а також сучасний ресторан "VÁCLAV".

Історія чеської марки представлена ​​в трьох тематичних зонах ("Еволюція", "Традиції" та "Точність"), які пропонують відвідувачам побачити 46 автомобілів. Крім них - кілька сотень інших експонатів, а також фільми, фотографії і документи.

Тематична зона "Еволюція" пропонує гостям пройтися по багатій історії марки Skoda, представленої 14-ма експонатами, розташованими у хронологічному порядку: від першого велосипеда L & K до сучасного автомобіля VisionD. Тут же відвідувачі зможуть побачити старі і сучасні двигуни, гоночні автомобілі та найпопулярніші моделі чеської марки.

У зоні "Традиції" представлені моделі різних епох. Вони відображають ідентичність марки. Тут же знаходяться лімузини, легкові автомобілі і гоночні боліди, які демонструють різноманітність, властиву чеському автовиробникові.

Зона "Точність" допомагає відвідувачу простежити історичний розвиток бренду в області виробництва і модернізації автомобілів. Про виробничі можливості і досягнення марки розповідають фільми та фотодокументи.

Для найменших шанувальників Skoda побудовано дитячу площадку, яка дозволяє дітям не тільки вивчати історію марки, але і дає можливість їм перевірити свої водійські навички за кермом маленького автомобіля.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.