Спецпроект

Заарештовано злодіїв, що пограбували музей Олімпійських ігор в Греції

Кілька десятків предметів великої історичної цінності були виявлені після арешту трьох грабіжників, які обікрали музей Олімпійських ігор в Олімпії.

Про  це пише агентство РФИ.

Деякі з викрадених предметів датуються трьома тисячоліттями. Поліції вдалося вийти на їхній слід, коли злодії спробували збути крадене. Крадіжка була здійснена в лютому місяці 2012 року.

Всі троє зловмисників - греки. Вони вкрали понад вісімдесят предметів з музею, що спеціалізується на історії древніх Олімпійських ігор. Серед викраденого - золоте кільце, вік якого визначається в 2.400 років. Крім цього були викрадені глиняні світильники, бронзові статуетки, скульптурні фігурки колісниць, їх візників, а також биків і коней.

Один із злодіїв спробував продати крадене кільце, вік якого визначається в 3.300 років. Покупцем виявився оперативний працівник грецької поліції. Зустріч була призначена в готелі міста Патрас. Злодій хотів отримати за кільце, вартістю, щонайменше, в мільйон євро, всього 300.000 євро. Зараз всі троє злодіїв заарештовані, експерти перевіряють, чи все крадене на місці, а грецька поліція святкує успіх. Це одна з найгучніших справ, пов'язаних з крадіжками предметів античності з музеїв Греції. В останні десять років у зв'язку із кризою такі випадки почастішали.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.