Спецпроект

У Санкт-Петербурзі створюють перший музей стріт-арту

У Санкт-Петербурзі почалося створення першого в місті музею стріт-арту (вуличного мистецтва).

Про це пише travel.ru.

Музей розміститься на території Заводу шаруватих пластиків. В ньому будуть як виставкові зали, так і майданчики під відкритим небом.

 

Фасади будівель заводу, що виходять на Індустріальний проспект і шосе Революції в Санкт-Петербурзі, охороняються Комітетом по державному контролю і охорони пам'яток історії та культури міської адміністрації.

Їх розпис заборонений, в той час як внутрішніми корпусами, за словами авторів проекту, вони можуть вільно розпоряджатися. Для оформлення однієї зі стін на завод вже запросили художників.

Усередині корпусів заводу розташуються клуби, галереї та площадки для театральних і кінематографічних фестивалів. Будівлі орієнтовно відкриються в 2015 році, а повністю розписати простір планують протягом 5-7 років силами російських і міжнародних художників.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.