Спецпроект

В російському селі відкриють музей шкідливих звичок

У селі Великому Ярославської області готується до відкриття Музей шкідливих звичок. Його організатори просять населення приносити експонати.

Про це пише Комсомольская правда.

Основний упор в музеї, припускають організатори, буде зроблений на тютюнопаління. Це портсигари, трубки, попільнички, пачки і коробки з-під цигарок різних епох. Хоча будуть в музеї і старовинні пляшки, які уособлюють пристрасть до алкоголю, і інші предмети, пов'язані з іншими звичками.

На сьогодні набралося близько 50 експонатів. Найунікальніший - срібний портсигар героя війни 1812 року генерала Олексія Єрмолова.

Організатори просять жителів області взяти участь у процесі організації музею і принести цікаві штучки, пов'язані зі шкідливими звичками. Особливо цінні екземпляри улаштовувачі експозиції готові купити.

Відкриття музею заплановано на наступний рік. А 10 грудня в Ярославлі пройде виставка зібраних речей. Правда, місце її проведення поки не визначено.

Музей шкідливих звичок має стати першою ланкою цілого музейно-туристичного комплексу, який планується відкрити в Великому. У планах організаторів зробити там близько 15 музеїв - археологічний, сучасного мистецтва (галерея творів ярославських художників), годинника, Петра Першого (у селі є будиночок імператора, де він бував проїздом), візника, старовинної техніки (від телефону до сільськогосподарських машин), сільського побуту та ін.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.