Спецпроект

В російському селі відкриють музей шкідливих звичок

У селі Великому Ярославської області готується до відкриття Музей шкідливих звичок. Його організатори просять населення приносити експонати.

Про це пише Комсомольская правда.

Основний упор в музеї, припускають організатори, буде зроблений на тютюнопаління. Це портсигари, трубки, попільнички, пачки і коробки з-під цигарок різних епох. Хоча будуть в музеї і старовинні пляшки, які уособлюють пристрасть до алкоголю, і інші предмети, пов'язані з іншими звичками.

На сьогодні набралося близько 50 експонатів. Найунікальніший - срібний портсигар героя війни 1812 року генерала Олексія Єрмолова.

Організатори просять жителів області взяти участь у процесі організації музею і принести цікаві штучки, пов'язані зі шкідливими звичками. Особливо цінні екземпляри улаштовувачі експозиції готові купити.

Відкриття музею заплановано на наступний рік. А 10 грудня в Ярославлі пройде виставка зібраних речей. Правда, місце її проведення поки не визначено.

Музей шкідливих звичок має стати першою ланкою цілого музейно-туристичного комплексу, який планується відкрити в Великому. У планах організаторів зробити там близько 15 музеїв - археологічний, сучасного мистецтва (галерея творів ярославських художників), годинника, Петра Першого (у селі є будиночок імператора, де він бував проїздом), візника, старовинної техніки (від телефону до сільськогосподарських машин), сільського побуту та ін.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.