Спецпроект

В російському селі відкриють музей шкідливих звичок

У селі Великому Ярославської області готується до відкриття Музей шкідливих звичок. Його організатори просять населення приносити експонати.

Про це пише Комсомольская правда.

Основний упор в музеї, припускають організатори, буде зроблений на тютюнопаління. Це портсигари, трубки, попільнички, пачки і коробки з-під цигарок різних епох. Хоча будуть в музеї і старовинні пляшки, які уособлюють пристрасть до алкоголю, і інші предмети, пов'язані з іншими звичками.

На сьогодні набралося близько 50 експонатів. Найунікальніший - срібний портсигар героя війни 1812 року генерала Олексія Єрмолова.

Організатори просять жителів області взяти участь у процесі організації музею і принести цікаві штучки, пов'язані зі шкідливими звичками. Особливо цінні екземпляри улаштовувачі експозиції готові купити.

Відкриття музею заплановано на наступний рік. А 10 грудня в Ярославлі пройде виставка зібраних речей. Правда, місце її проведення поки не визначено.

Музей шкідливих звичок має стати першою ланкою цілого музейно-туристичного комплексу, який планується відкрити в Великому. У планах організаторів зробити там близько 15 музеїв - археологічний, сучасного мистецтва (галерея творів ярославських художників), годинника, Петра Першого (у селі є будиночок імператора, де він бував проїздом), візника, старовинної техніки (від телефону до сільськогосподарських машин), сільського побуту та ін.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.