НБУ випустив монети про синагогу в Галичині і авіашколу в Криму

Національний банк України, продовжуючи серію "Пам'ятки архітектури України", вводить в обіг 22 листопада пам'ятні монети номіналами 10 і 5 грн "Синагога у Жовкві".

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на лист НБУ банкам.

Монети присвячені пам'ятці іудейської сакральної архітектури та оборонного будівництва - синагозі (1692 рік) у місті Жовква, побудованої в стилі ренесансу, котра є однією з найбільших в Європі оборонних споруд у цьому стилі.

Монета номіналом 10 грн виготовлена ​​зі срібла (925 проби): маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,6 мм, тираж - 7 тис. штук.

Монета номіналом 5 грн виготовлена ​​з нейзильберу: маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 35 тис. штук.

Читайте також: "Жовква. Могила лицаря, який завоював Москву. ФОТО"

НБУ також повідомив про введення в обіг 22 листопада пам'ятної монети номіналом 5 грн, присвяченої 100-річчю з дня заснування селища Кача, розташованого в 28 км на північ від Севастополя і є колискою авіації.

У цьому селищі сформувалися перші правила льотної справи, були підготовлені перші вітчизняні висококваліфіковані кадри для авіації, піднімалися в небо перші бойові літаки, здійснювалися фігури вищого пілотажу.

Монету виготовлено з нейзильберу: маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 20 тис. штук.

Як повідомлялося, за період 1995-2011 роки НБУ ввів в обіг 418 найменувань пам'ятних монет. У 2012 році заплановано випуск 28 видів таких монет.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.