НБУ випустив монети про синагогу в Галичині і авіашколу в Криму

Національний банк України, продовжуючи серію "Пам'ятки архітектури України", вводить в обіг 22 листопада пам'ятні монети номіналами 10 і 5 грн "Синагога у Жовкві".

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на лист НБУ банкам.

Монети присвячені пам'ятці іудейської сакральної архітектури та оборонного будівництва - синагозі (1692 рік) у місті Жовква, побудованої в стилі ренесансу, котра є однією з найбільших в Європі оборонних споруд у цьому стилі.

Монета номіналом 10 грн виготовлена ​​зі срібла (925 проби): маса в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,6 мм, тираж - 7 тис. штук.

Монета номіналом 5 грн виготовлена ​​з нейзильберу: маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 35 тис. штук.

Читайте також: "Жовква. Могила лицаря, який завоював Москву. ФОТО"

НБУ також повідомив про введення в обіг 22 листопада пам'ятної монети номіналом 5 грн, присвяченої 100-річчю з дня заснування селища Кача, розташованого в 28 км на північ від Севастополя і є колискою авіації.

У цьому селищі сформувалися перші правила льотної справи, були підготовлені перші вітчизняні висококваліфіковані кадри для авіації, піднімалися в небо перші бойові літаки, здійснювалися фігури вищого пілотажу.

Монету виготовлено з нейзильберу: маса - 16,54 г, діаметр - 35,0 мм, тираж - 20 тис. штук.

Як повідомлялося, за період 1995-2011 роки НБУ ввів в обіг 418 найменувань пам'ятних монет. У 2012 році заплановано випуск 28 видів таких монет.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.