Спецпроект

Музей катастроф в Малореченському поповнився експонатом з підлодки "Курск"

У Малоріченський храм-маяк святителя Миколая Чудотворця переданий фрагмент шпангоута внутрішнього каркаса атомного підводного човна "Курськ".

Про це пише Крымское информационное агентство.

Експонат передав у музей житель Сєвєроморська полковник медичної служби у відставці Олександр Бородін, який в роки після загибелі «Курська» очолював групу експертів з вивчення причин загибелі членів екіпажу підводного човна. Також у передачі брали участь брат Олександра Бородіна Микола Бродин, а також алуштінец Олександр Воротнюк.

Як розповів кореспондентам Олександр Воротнюк, після загибелі підводного човна Олександр Бородін був призначений керівником медичної групи. «У процесі цієї роботи Олександр Бородін якось попросив співробітників вирізати невеликий шматочок субмарини, як він пояснив,« особисто, на пам'ять ». Сам метал цього фрагмента - унікальний сплав, що застосовувався при будівництві саме цього підводного човна », - розповів Олександр Вротнюк.

Як зазначив настоятель храму Святителя Миколая чудотворця отець Сергій, історичний фрагмент буде встановлений на підставці прямо перед південним вікном, спрямованим на море.

2 серпня 2000 в Баренцевому морі, в 175 км від Сєвєроморська, на глибині 108 метрів затонув атомний підводний човен з крилатими ракетами К-141 «Курськ». Причиною катастрофи став вибух торпеди в торпедному апараті. В результаті загинули всі члени екіпажу (118 чоловік).

Теми

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.