Спецпроект

Музей катастроф в Малореченському поповнився експонатом з підлодки "Курск"

У Малоріченський храм-маяк святителя Миколая Чудотворця переданий фрагмент шпангоута внутрішнього каркаса атомного підводного човна "Курськ".

Про це пише Крымское информационное агентство.

Експонат передав у музей житель Сєвєроморська полковник медичної служби у відставці Олександр Бородін, який в роки після загибелі «Курська» очолював групу експертів з вивчення причин загибелі членів екіпажу підводного човна. Також у передачі брали участь брат Олександра Бородіна Микола Бродин, а також алуштінец Олександр Воротнюк.

Як розповів кореспондентам Олександр Воротнюк, після загибелі підводного човна Олександр Бородін був призначений керівником медичної групи. «У процесі цієї роботи Олександр Бородін якось попросив співробітників вирізати невеликий шматочок субмарини, як він пояснив,« особисто, на пам'ять ». Сам метал цього фрагмента - унікальний сплав, що застосовувався при будівництві саме цього підводного човна », - розповів Олександр Вротнюк.

Як зазначив настоятель храму Святителя Миколая чудотворця отець Сергій, історичний фрагмент буде встановлений на підставці прямо перед південним вікном, спрямованим на море.

2 серпня 2000 в Баренцевому морі, в 175 км від Сєвєроморська, на глибині 108 метрів затонув атомний підводний човен з крилатими ракетами К-141 «Курськ». Причиною катастрофи став вибух торпеди в торпедному апараті. В результаті загинули всі члени екіпажу (118 чоловік).

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.