Спецпроект

В Аргентині з'явився музей мотоциклів і автомобілів

На півночі Аргентини, у місті Термас-де-Ріо-Ондо, відкрився Музей мотоциклів і автомобілів (Museo de Motos y Automóviles "Circuito Termas de Río Hondo"). Він обладнаний у внутрішній частині місцевого автодрому, займаючи в цілому площу в 2 500 квадратних метрів.

Про це пише Обозреватель.

Музей розділений на три поверхи, на кожному з яких виставлені різноманітні типи автомобілів і спортивних мотоциклів. Будівля була побудована таким чином, щоб забезпечити повноцінний вид на трасу Ріо-Ондо і місцеве водосховище. До складу експозиції увійшло двадцять автомобілів, у тому числі купе, яке належало аргентинському гонщикові "Формули-1" Оскару Гальвес, і болід "Формули-1" французького автогонщика Жана Алезі.

Окремий простір відведено спортивним мотоциклам. У 2013 році в місті пройде Гран-прі мотогонки MotoGP, і саме в цій частині музею відбудеться презентація цієї події. Остання гонка подібного класу в країні відбулася 14 років тому в Буенос-Айресі.

Місто Термас-де-Ріо-Ондо (Termas de Rio Hondo) знаходиться в провінції Сантьяго-дель-Естеро (Santiago del Estero) і приваблює туристів своїми термальними джерелами.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.