Спецпроект

У столиці ПАР пограбували музей на два мільйони доларів

У столиці ПАР, Преторії, серед білого дня скоєно зухвале пограбування художнього музею. Збиток склав понад два мільйони доларів.

Про це пише КМ.ru.

Згідно з інформацією місцевої влади, кілька зловмисників прийшли в столичний Art Museum під виглядом студентів-мистецтвознавців. При цьому квитки на екскурсію вони придбали за пільговою ціною, що становить 2,5 долара. У супроводі доглядача вони ознайомилися з експозицією, а потім зв'язали співробітників музею, погрожуючи їм зброєю, і винесли найцінніші полотна.

Серед них були кілька картин, які вважаються досить важливими для історії національного живопису. До них відносяться: "Портрет вождя готтентотів" Хьюго Ноде, "Антилопа та птиця" Дж. Г. Пірнеефа, "Кішка з петуніями" Меггі Лобсер.

Після інциденту музей закрили. Його адміністрація спільно з міською владою обговорюють додаткові заходи безпеки установи, які надалі могли б захистити від зазіхань його цінні експонати.

До речі, як пояснили співробітники Інтерполу, крадіжка творів мистецтва за своєю прибутковості поступається тільки торгівлі зброєю та наркотиками.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.