Спецпроект

Батискаф "Пайсіс-11" став експонатом Байкальського музею

Батискаф "Пайсіс-11", який брав участь у зануреннях до Байкальського озера, а потім вивчав океанське дно, повернувся на "батьківщину".

Про це повідомляють Вести

35 років тому тільки що привезені з Канади глибоководні апарати" Пайсіс-7 "і" Пайсіс-11 "було вирішено випробувати саме на священному озері. З їх допомогою було зроблено декілька десятків відкриттів.

За допомогою "Пайса" було підтверджено теорію плит.

Після 2 років роботи батискафи відправилися вивчати глибини океанів, але за 12 років знову повернулися.

Легендарний "Пайсіс-11" зробив більше 120 занурень на Байкалі. Одне з них стало рекордним. У 1991-му  екіпажу вдалося на апараті опуститися до позначки 1637 метрів. До цих пір вважається, що це найглибше місце в озері.

Це було тріумфальне завершення роботи. Після цієї експедиції батискафи перевезли в Калінінград, і вони більше ніколи не занурювалися. "Пайсіс-7" став музейним експонатом для Калінінградського музею світового океану, а глибоководний апарат з бортовим номером 11 повернувся на Байкал. Допомогла в цьому музеєві компанія "Газпром", оплативши доставку цінного вантажу. До свого нового будинку батискаф добирався 2 тижні, перетнув кордони двох держав.

Місця для глибоководного апарату в приміщенні музею не знайшлося, тому вирішено було залишити його на вулиці. Але щоб захистити цінний експонат, навколо нього зведуть прозорі з полікарбонату стіни і дах. Поки відвідувачі зможуть його побачити тільки зовні, але в планах музейників створити екскурсію, коли кожен бажаючий зможе відчути себе в числі екіпажу "Пайсіс-11".

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.