Спецпроект

В Грозному відкрили Національний музей

Національний музей Чечні відкрили в Грозному 5 жовтня. Експозицію музею складатимуть як історичні експонати, так і витвори художнього мистецтва.

Про це пише regnum.ru

Музей зведений за унікальним проектом чеченських архітекторів. Будівля побудована в національному стилі. Вона облицована гірським чеченським каменем. На кожному з чотирьох кутів об'єкта - по одній бойовій сигнальної вежі. Центральний виставковий зал музею покритий скляним куполом, який забезпечує природний денне світло в музеї. У музеї серед іншого планується проведення виставок художників зі світовими іменами.

За словами глави республіки Рамзана Кадирова, який також був присутній на відкритті музею, експозиції національного музею будуть розповідати підростаючому поколінню, гостям республіки про те, який важкий шлях довелося пройти чеченському народу, про таланти і досягнення жителів регіону. У дар музею свої полотна передали художники Саїд Біціраев і Володимир Реутов.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.