Спецпроект

Меморіальний музей Євдокимова відкриють на Алтаї

Музей відомого актора і колишнього губернатора Алтайського краю Михайла Євдокимова, який загинув в автокатастрофі в серпні 2005 року, буде до кінця року відкрито у його рідному селі Верх-Обське.

Про це пише Інтерфакс.

Музей розташується в будівлі Будинку культури, реконструкція якого вартістю 20 млн рублів наразі ведеться.

Для меморіального музею в будівлі БК обладнають експозиційно-виставкові зали загальною площею 120 кв. м. Основні роботи з капремонту планується завершити до грудня. У будівлі Будинку культури будуть нові системи водопостачання, каналізації, опалення, електропостачання, будівлю повністю відремонтують зсередини і зовні, в глядацькому залі встановлять сучасне звукове та світлове обладнання, нові крісла.

Одночасно з ремонтом співробітники Алтайського державного краєзнавчого музею ведуть роботи зі створення експозиції "Душа Росії", присвяченої М.Евдокимову. Вона складатиметься з трьох основних розділів: "Джерела", "Вогні рампи" і "Батьківщина - це Алтай".

"Джерела" розкажуть про дитячі та юнацькі роки життя артиста, його родину, захоплення музикою, початок трудової діяльності, службу в армії, навчання в інституті в Новосибірську, а також про створення сім'ї і від'їзд в Москву.

Другий розділ присвячений творчій діяльності М.Евдокимова. Тут будуть представлені фотографії, афіші концертів, квитки, програми концертів, членський квиток "Москонцерту", дружні шаржі художників, авторські тексти виступів, сценічний костюм, музичні інструменти та інші експонати, пов'язані з творчим життям артиста.

У третій розділ увійдуть матеріали про участь М.Евдокимова в Шукшинських читаннях, виступи перед земляками, зйомках програми "Аншлаг" на Алтаї. Окремий підрозділ буде присвячений історії організації культурно-спортивного свята в селищі Верх-Обське і діяльності М.Евдокимова на посаді глави адміністрації Алтайського краю.

Для створення експозиції вдова артиста Галина Євдокимова вже передала до фонду музею предмети з особистого архіву сім'ї. Це близько 100 експонатів, у тому числі фотографії, документи, концертні афіші, сценічні костюми, нагороди, особисті речі, відеоматеріали.

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.