Спецпроект

Меморіальний музей Євдокимова відкриють на Алтаї

Музей відомого актора і колишнього губернатора Алтайського краю Михайла Євдокимова, який загинув в автокатастрофі в серпні 2005 року, буде до кінця року відкрито у його рідному селі Верх-Обське.

Про це пише Інтерфакс.

Музей розташується в будівлі Будинку культури, реконструкція якого вартістю 20 млн рублів наразі ведеться.

Для меморіального музею в будівлі БК обладнають експозиційно-виставкові зали загальною площею 120 кв. м. Основні роботи з капремонту планується завершити до грудня. У будівлі Будинку культури будуть нові системи водопостачання, каналізації, опалення, електропостачання, будівлю повністю відремонтують зсередини і зовні, в глядацькому залі встановлять сучасне звукове та світлове обладнання, нові крісла.

Одночасно з ремонтом співробітники Алтайського державного краєзнавчого музею ведуть роботи зі створення експозиції "Душа Росії", присвяченої М.Евдокимову. Вона складатиметься з трьох основних розділів: "Джерела", "Вогні рампи" і "Батьківщина - це Алтай".

"Джерела" розкажуть про дитячі та юнацькі роки життя артиста, його родину, захоплення музикою, початок трудової діяльності, службу в армії, навчання в інституті в Новосибірську, а також про створення сім'ї і від'їзд в Москву.

Другий розділ присвячений творчій діяльності М.Евдокимова. Тут будуть представлені фотографії, афіші концертів, квитки, програми концертів, членський квиток "Москонцерту", дружні шаржі художників, авторські тексти виступів, сценічний костюм, музичні інструменти та інші експонати, пов'язані з творчим життям артиста.

У третій розділ увійдуть матеріали про участь М.Евдокимова в Шукшинських читаннях, виступи перед земляками, зйомках програми "Аншлаг" на Алтаї. Окремий підрозділ буде присвячений історії організації культурно-спортивного свята в селищі Верх-Обське і діяльності М.Евдокимова на посаді глави адміністрації Алтайського краю.

Для створення експозиції вдова артиста Галина Євдокимова вже передала до фонду музею предмети з особистого архіву сім'ї. Це близько 100 експонатів, у тому числі фотографії, документи, концертні афіші, сценічні костюми, нагороди, особисті речі, відеоматеріали.

 

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.