Спецпроект

У четвер стане відомо, хто з музеїв отримав грант Ахметова

Увечері 1 листопада стане відомо, програма розвитку якого з українських музеїв буде підтримана грантом на 10 млн грн протягом наступних трьох років.

Йдеться про п'ять музеїв, які пройшли у фінал проекту Фонду Ріната Ахметова "Динамічний Музей".

Крім того, два музеї отримають гранти на суму до 250 тисяч грн кожен на реалізацію окремих компонентів проекту, пов'язаних з модернізацією, оновленням підходів і методів роботи музею.

Час і місце заходу: 1 листопада, 19:00. Київ, готель "Опера", вул. Хмельницького, 53.

Під час заходу виступить спеціальний гість події - скрипаль-віртуоз Василь Попадюк (Канада).

Як відомо, в шорт-лист проекту "Динамічний музей" увійшли 5 з 25 музеїв, які подали свої заявки:

1. Державний природничий музей Національної академії наук України у Львові. Проект "Природознавчий музей: від теорії еволюції життя до практики Живого музею".

2. Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. Яворницького. Проект "Музей для всіх: інтерактивний культурологічний соціально орієнтований проект для широкої аудиторії".

3. Донецький обласний краєзнавчий музей. Проект "Дитячий музейний центр для дітей з різними фізичними та соціальними можливостями".

4. Музей книги і друкарства (Київ). Проект "Минуле і сучасність в просторі Музею книги і друкарства України".

5. Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" (Київ). Проект "Актуальний Музей: стратегія динамічного розвитку".

Більше про перебіг проекту "Динамічний Музей" читайте на спеціальній сторінці ІП

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.