Спецпроект

В каліфорнійському музеї злодії поживились золотом

З Каліфорнійського музею вкрали унікальний золотий самородок "Фрікот". В цілому здобиччю грабіжників стали дорогоцінні камені і золото на загальну суму в два мільйони доларів.

Про це пише siteua.org

Cамородок «Фрікот» вагою близько 6,5 кілограмів - єдиний настільки великий самородок, видобутий під час "Золотої лихоманки", що залишився в первозданному вигляді.

Злочинці, яких, імовірно, було двоє, прийшли в Каліфорнійський музей мінералів і гірської промисловості вдень. Коли зловмисники забирали «Фрікот», спрацювала сигналізація, однак злодіям вдалося сховатися до появи поліції в музеї.

У правоохоронних органах Каліфорнії заявили, що злочинцям буде вкрай складно продати викрадене, оскільки походження унікальних матеріалів легко встановити.

Раніше резонансний випадок крадіжки коштовностей стався 5 вересня в Шрі-Ланці. 32-річний громадянин КНР в ході відвідування ювелірної виставки проковтнув діамант вартістю 1 млн 800 тис. рупій (близько 14 тис. доларів). Китаєць підійшов до однієї з вітрин з дорогоцінними каменями і попросив показати йому діамант, а потім поклав його в рот. Чоловік з діамантом в шлунку був затриманий і переданий поліції. Співробітники правоохоронних органів доставили чоловіка в одну з лікарень міста Коломбо, де медики дали йому проносний засіб.

 

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.