Спецпроект

На вихідних в Євпаторії стріляли з історичної зброї - відкривали музей. ФОТО

У Євпаторії відбулося відкриття музею історії Кримської війни. Музей розташувався в курортній частині міста у відремонтованому приміщенні по вулиці Революції, 61.

Про це повідомляє агентство Е-Крым.

Церемонію відкриття ознаменувала історична реконструкція епізодів битв Кримської війни. Учасниками дії стали солдати російської та британської армії - представники військово-історичного клубу «Альма». Під час реконструкції супротивники стріляли з гармат і старовинних рушниць.

Реконструкція подій Кримської війни 

 

Площа музею складає 220 квадратних метрів. Експонати часів Кримської війни представлені у двох виставкових залах. В експозиції знаходяться шість гармат з чавуну і бронзи часів Кримської війни, прапори всіх країн-учасниць військових дій, а також зброя, ядра, якорі, предмети побуту, фрагменти солдатських мундирів. Усього в музеї представлено понад 300 експонатів. Надалі ця колекція буде поповнюватися.

Музей оснащений новітнім мультимедійним обладнанням. Тут працює аудіовізуальний супровід експозиції. На екранах відтворюються сторінки старовинних книг, епізоди військових битв. Це допоможе відвідувачам уявити реальну історичну картину того часу.

Крім того, один із залів прикрашають дві постаті солдатів російської армії. Також представлені портрети воєначальників, російських царів, картини військових битв, види Євпаторії.

Біля входу в музей встановлено дві старовинні трофейні гармати. Раніше вони знаходилися поряд з пам'ятником, присвяченим героям Кримської війни.

Новий екскурсійний об'єкт є відділенням міського краєзнавчого музею. Екскурсії тут проводитимуть кваліфіковані фахівці-історики. Музей створений за рахунок коштів місцевого бюджету і став 15-м за рахунком в Євпаторії.

Кримська (Східна) війна 1853-1856 років - війна Росії з коаліцією Великої Британії, Франції, Османської імперії та Сардинії за панування в басейні Чорного моря, на Кавказі та на Балканах. У ході бойових дій союзникам вдалося сконцентрувати угруповання армії і флоту на Чорному морі і здійснити успішну висадку в Криму десантного корпусу, нанести російської армії низку поразок і після річної облоги захопити Севастополь.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.