Спецпроект

Пітер Грінуей націлився на музей Булгакова

Британський режисер Пітер Грінуей заявив про те, що хоче внести посильний внесок у реконструкцію московського музею письменника Михайла Булгакова, який розташований в особняку на Великій Садовій.

Про це пише Галёрка

 

Будинок, в якому проживав письменник, довгий час був культовим місцем для шанувальників творчості Булгакова. Шанувальники розписали під'їзд картинами з сюжетами з роману "Майстер і Маргарита", а сама квартира перетворилася на неофіційний музей.

У 2000 році в будівлі був проведений косметичний ремонт, після чого музей отримав офіційний статус. Але квартира, в якій він розташовується, потребує реставрації, щоб відповідати рівню міжнародного культурного закладу.

Режисер Пітер Грінуей, натхненний творчістю Булгакова, вирішив взяти участь у реставрації музею. Разом з дизайнером Мауріціо Моріні і архітектором Габріеле Філіппіні він готовий попрацювати не тільки над простором квартири, забезпечивши його всілякими спецефектами, але й впорядкувати прилеглу територію.

Проект передбачає створення парку-музею, вхід на територію якого буде охороняти система контролю доступу. Пояснюється це тим, що у парку буде використовуватися дороге обладнання, яке забезпечує 3D-ефекти.

У самій же квартирі будуть виставлені не тільки особисті речі Михайла Булгакова, але й оригінали рукописів, які оцінюються в сотні тисяч доларів.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.