Спецпроект

Друге за тиждень велике музейне пограбування. Тепер в Індії

В Індії невідомі викрали з музею міста Рева, на північному сході країни (штат Мадхья-Прадеш), експонати на загальну суму п'ять мільярдів рупій (100 мільйонів доларів).

Про це пише РИА-новости.

Викрадачі, точна кількість яких з'ясовується, проникли на територію музею вночі. Злочинці застрелили охоронця, після чого безперешкодно винесли експонати. Примітно, що музей, розташований на території міської фортеці, знаходиться в 500 метрах від поліцейської дільниці.

На території сучасного міста Рева, який є центром будівельної промисловості з декількома цементними заводами, з XVI століття аж до здобуття Індією незалежності в 1948 році розташовувалося однойменне князівство, яким правили представники династії Вагхелов. Скарби махараджей (правителів) з цієї династії, в тому числі трон і інші давності із золота і срібла, і становили більшу частину експозиції музею.

Як відомо, в ніч на 16 жовтня з роттердамського художнього музею Kunsthal вкрали сім картин, вартість яких оцінюють у сотні мільйонів доларів.

 

Міф про 9 травня. Коли закінчилась війна?

Вдень 9 травня мені зателефонули з Москви і повідомили, що вся документація про капітуляцію німецько-фашистської Німеччини отримана і вручена Верховному Головнокомандувачу. Отже, закінчилася кровопролитна війна. Фашистська Німеччина та її союзники були остаточно розгромлені. /Жуков Г. К. "Воспоминания и размышления"/

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".