Спецпроект

У Єгипті після перерви відкрилася одна з найбільших пірамід

Друга за величиною піраміда на плато Гіза під Каїром - Хефрена - відкрилася для відвідувачів після реставрації.

Про це повідомляє Газета.ua.

Тепер туристи знову можуть спуститися всередину піраміди, де на глибині декількох десятків метрів розташовані підземні камери, щоб зсередини спробувати відчути всю міць цих древніх археологічних споруд.

Як повідомив сьогодні держміністр у справах старовини Єгипту Мухаммед Ібрагім, три роки пішло на реалізацію проекту щодо зниження в районі піраміди і Сфінкса рівня грунтових вод, які створюють реальну загрозу цілісності давньоєгипетських пам'ятників.

Крім того, фахівці займалися облаштуванням та благоустроєм території навколо піраміди. Реставраційні роботи обійшлися єгипетській скарбниці у 8 млн доларів.

 Піраміда Хефрена і сфінкс

За останні 15 років реставраційні роботи в піраміді проводилися вже вчетверте. За цей час неодноразово зміцнювалися і очищувлися від численних "гостьових" написів внутрішні стіни піраміди, вчені приводили в порядок царський саркофаг.

В піраміді були повністю замінені системи освітлення та вентиляції, що дозволило збільшити пропускну спроможність піраміди до 300 осіб без шкоди для гробниці - до цього волога, яка конденсувалася з повітря, що видихали туристи, перетворилася в солі, згубні для пам'ятки старовини.

Піраміда Хефрена - друга за величиною на плато Гіза. В основі площа піраміди досягає 215,8 кв м, а її висота становить 136,5 метри. За  4,5 тисячі років з моменту спорудження гробниця просіла на 7 метрів.

Також для публіки після реставрації відкриті і шість гробниць принцес і придворних часів 4-5 династій фараонів. Одна з таких пам'яток - розташована поряд з пірамідою Хеопса гробниця принцеси Мересанх III, яка була онукою фараона Хеопса та дружиною Хефрена.

Це поховання, відкрите ще в 1927 році, вважається одним з найкрасивіших і добре збережених в некрополі на плато Гіза. Останні 25 років гробниця Мересанх була закрита для відвідувачів.

Читайте також інші матеріали за темою "Єгипет"

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.