Спецпроект

У Єгипті після перерви відкрилася одна з найбільших пірамід

Друга за величиною піраміда на плато Гіза під Каїром - Хефрена - відкрилася для відвідувачів після реставрації.

Про це повідомляє Газета.ua.

Тепер туристи знову можуть спуститися всередину піраміди, де на глибині декількох десятків метрів розташовані підземні камери, щоб зсередини спробувати відчути всю міць цих древніх археологічних споруд.

Як повідомив сьогодні держміністр у справах старовини Єгипту Мухаммед Ібрагім, три роки пішло на реалізацію проекту щодо зниження в районі піраміди і Сфінкса рівня грунтових вод, які створюють реальну загрозу цілісності давньоєгипетських пам'ятників.

Крім того, фахівці займалися облаштуванням та благоустроєм території навколо піраміди. Реставраційні роботи обійшлися єгипетській скарбниці у 8 млн доларів.

 Піраміда Хефрена і сфінкс

За останні 15 років реставраційні роботи в піраміді проводилися вже вчетверте. За цей час неодноразово зміцнювалися і очищувлися від численних "гостьових" написів внутрішні стіни піраміди, вчені приводили в порядок царський саркофаг.

В піраміді були повністю замінені системи освітлення та вентиляції, що дозволило збільшити пропускну спроможність піраміди до 300 осіб без шкоди для гробниці - до цього волога, яка конденсувалася з повітря, що видихали туристи, перетворилася в солі, згубні для пам'ятки старовини.

Піраміда Хефрена - друга за величиною на плато Гіза. В основі площа піраміди досягає 215,8 кв м, а її висота становить 136,5 метри. За  4,5 тисячі років з моменту спорудження гробниця просіла на 7 метрів.

Також для публіки після реставрації відкриті і шість гробниць принцес і придворних часів 4-5 династій фараонів. Одна з таких пам'яток - розташована поряд з пірамідою Хеопса гробниця принцеси Мересанх III, яка була онукою фараона Хеопса та дружиною Хефрена.

Це поховання, відкрите ще в 1927 році, вважається одним з найкрасивіших і добре збережених в некрополі на плато Гіза. Останні 25 років гробниця Мересанх була закрита для відвідувачів.

Читайте також інші матеріали за темою "Єгипет"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.