Спецпроект

В Красноярському краї будують притулок для колекції рубанків

У місті Єнісейськ Красноярського краю буде створено музей рубанків, аналогів якому в Росії немає. Регіональні власті вважають, що створення такого майданчика підвищить приплив туристів у край.

Про це пише Утро.ru.

Музей створюється на основі колекції рубанків жителя Енісейська, пенсіонера Віталія Іслентьєва, яка була відзначена Золотою Зіркою Книги рекордів Росії.

Наразі в колекції - 1075 рубанків. Найбільш цінними надбаннями останнього часу Іслентьєв вважає рубанки, вивезені з населених пунктів, що потрапили під затоплення Богучанської ГЕС. Також колекція збагатилася найбільшим на сьогоднішній день експонатом, створеним на початку XX століття - бондарним рубанком кустарного виробництва під назвою "Шмига", довжина якого 1 м 35 см.

Створення музею ведеться "усім миром". Наразі закінчено заливку фундаменту нової будівлі, вже є пиломатеріали для будівництва.

Для оформлення заявки в Книгу рекордів Гінесса був проведений збір коштів. Заявка успішно пройшла першу стадію розгляду. Зараз Віталій Іслентьєв готує пакет документів, необхідних для подальшої оцінки колекції.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.