Спецпроект

В Красноярському краї будують притулок для колекції рубанків

У місті Єнісейськ Красноярського краю буде створено музей рубанків, аналогів якому в Росії немає. Регіональні власті вважають, що створення такого майданчика підвищить приплив туристів у край.

Про це пише Утро.ru.

Музей створюється на основі колекції рубанків жителя Енісейська, пенсіонера Віталія Іслентьєва, яка була відзначена Золотою Зіркою Книги рекордів Росії.

Наразі в колекції - 1075 рубанків. Найбільш цінними надбаннями останнього часу Іслентьєв вважає рубанки, вивезені з населених пунктів, що потрапили під затоплення Богучанської ГЕС. Також колекція збагатилася найбільшим на сьогоднішній день експонатом, створеним на початку XX століття - бондарним рубанком кустарного виробництва під назвою "Шмига", довжина якого 1 м 35 см.

Створення музею ведеться "усім миром". Наразі закінчено заливку фундаменту нової будівлі, вже є пиломатеріали для будівництва.

Для оформлення заявки в Книгу рекордів Гінесса був проведений збір коштів. Заявка успішно пройшла першу стадію розгляду. Зараз Віталій Іслентьєв готує пакет документів, необхідних для подальшої оцінки колекції.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.