Спецпроект

Булгаківська квартира стане "мультимедійною"

Департамент культури Москви оголосив переможця конкурсу на концепцію розвитку музею Булгакова. "Недоброю квартирою", прославленою в романі "Майстер і Маргарита", займуться італійські дизайнери.

Про це повідомляють Вести.ru.

Переможці пропонують створити навколо "недоброї квартири" цілий літературний парк-музей. Акцент в проекті зроблений на те, щоб розвивати не тільки сам музей, але і всю навколишню територію.

"Цей музей не повинен жити в рамках 50-ї квартири. Ми хочемо почати музей з Патріарших ставків", - пояснює один з авторів проекту Габріело Філіпіні. Літературний парк-музей почнеться з плавучої платформи на Патріарших, пройде через двір, сходи і об'єднає "недобру квартиру", фонд Булгакова, центр документації та мультимедійний виставковий зал.

Італійські дизайнери роблять ставку на сучасні технології. Мультимедійний центр має стати майданчиком для творчих інтерпретацій і робіт сучасних художників. Тут вже планують розмістити відеоінсталяції знаменитого режисера Пітера Грінуея.

При цьому до автентичності основної експозиції ставляться дуже педантично: ніяких варіацій, фантазій на тему булгаківського життя і творів - тільки справжні документи, предмети та фотографії епохи письменника. 

З командою-переможцем укладуть угоду, в рамках якого в грудні вона представить детальну і закінчену концепцію розвитку музею. На її основі департамент культури Москви прийме рішення про призначення нового керівництва Державного музею Булгакова.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.